Kråsnålar guld med pärlor
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRÅSNÅLAR, 14 st, 18 k guld, delvis med odlade saltvattenspärlor samt imitation, några stämplade Gustaf Dahlgren & Co Malmö, 1900-talets första del, total vikt ca 18 g, 5 kråsnålar med pärlor, ej guld medföljer (varav 2 med pärlimitationer)
608063
2019-01-25