Kråsnålar guld med pärlor

Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor
Kråsnålar guld med pärlor

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KRÅSNÅLAR, 14 st, 18 k guld, delvis med odlade saltvattenspärlor samt imitation, några stämplade Gustaf Dahlgren & Co Malmö, 1900-talets första del, total vikt ca 18 g, 5 kråsnålar med pärlor, ej guld medföljer (varav 2 med pärlimitationer)

608063

2019-01-25