Bordspendyl 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad zink, dekor av astronomins musa Urania, delvis alabaster, urtavla med romerska siffror, höjd exkl sockel ca 51, bredd 49 cm, pendel finns
Ytslitage, urtavlan saknar delvis siffror, nyckel saknas
608067
2019-01-24