Bordspendyl 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad zink, dekor av astronomins musa Urania, delvis alabaster, urtavla med romerska siffror, höjd exkl sockel ca 51, bredd 49 cm, pendel finns

Ytslitage, urtavlan saknar delvis siffror, nyckel saknas

608067

2019-01-24