Smörterrin 1700-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SMÖRTERRIN MED UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av fjärilar vid pion samt uppställda ting vid vatten i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 18-19 cm
PROVENIENS: Märkt med etikett från Tobisons Antikhandel
Kuntoraportti
Underfatet ej ursprungligen tillhörande samt med smärre nagg
608095
Päivämäärä:
2019-01-25