Tallrikar Kina Kangxi Famille verte
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av figurer, attribut samt pagod i emaljfärger, järnoxid och sepia, detaljer i guld, botten med märke av rökelsekar inom dubbla cirklar, diameter ca 23 cm
Nagg, en tallrik med lagning, den andra med spricka och kantretuscher
608293
2019-01-24