Per Öberg ´´Confidencen´´ stolar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PER ÖBERG, "Confidencen", stolar, 6 st, märkta "Confidencestolen 1987", numrerade, brännmärkta ´´PÖ´´ (Per Öberg, arkitekt), ´´JH´´ (Johan Hellström, prototypsnickare) samt ´´SPS´´ (Sven Philip Sörensen, donator), bemålade i grönt, sitthöjd ca 44 cm
Bruksslitage, märken, fläckar, ställvis förlust av färg, 2 stolar med skador till sitsen
608301
2019-01-28