Per Öberg ´´Confidencen´´ stolar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PER ÖBERG, "Confidencen", stolar, 6 st, märkta "Confidencestolen 1987", numrerade, brännmärkta ´´PÖ´´ (Per Öberg, arkitekt), ´´JH´´ (Johan Hellström, prototypsnickare) samt ´´SPS´´ (Sven Philip Sörensen, donator), bemålade i grönt, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, märken, fläckar, ställvis förlust av färg, 2 stolar med skador till sitsen

608301

2019-01-28