Gösta Nordstroem oljemålning
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GÖSTA NYSTRÖM (1890-1966): Narr, olja på duk, signerad, ca 66x41,5 cm
HISTORIK:
Gösta Nyström var aktiv som konstnär i unga år, men ägnar sig från och med 1913 mer åt musiken. Han studerar konst och musik i både Stockholm, Köpenhamn och Paris.
Duk med hål
608309
2019-01-24