Gösta Nordstroem oljemålning

Gösta Nordstroem oljemålning
Gösta Nordstroem oljemålning
Gösta Nordstroem oljemålning
Gösta Nordstroem oljemålning
Gösta Nordstroem oljemålning
Gösta Nordstroem oljemålning

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

GÖSTA NYSTRÖM (1890-1966): Narr, olja på duk, signerad, ca 66x41,5 cm

HISTORIK:

Gösta Nyström var aktiv som konstnär i unga år, men ägnar sig från och med 1913 mer åt musiken. Han studerar konst och musik i både Stockholm, Köpenhamn och Paris.

Duk med hål

608309

2019-01-24