Fernand Leger
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FERNAND LEGER (1881-1955): Tête de femme, signerad och numrerad F. Léger 80/300, färglitografi, 1949, tryckt på BFK Rives papper, editerad av Kunstverein, Freiburg im Breisgau.
I. 58 x 35,7 cm
Colour lithograph, 1949, signed and numbered in pencil. Apparently in good condition, unexamined out of the frame.
LITTERATUR: Saphire 42
608537
2019-01-26