Taklampa Böhlmarks jugend
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÖHLMARKS, taklampa, 1900-talets början, jugend, stomme av patinerad brons med dekor av ekollon och eklöv, kupa av matterat glas med dekor av spindelväv, höjd ca 92, diameter ca 50 cm
Bruksslitage,
608621
2019-01-25