Skål ask vinkoppar Kina
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅL, ASK FÖR SIGILLPASTA, VINKOPPAR, 5+1, porslin, Kina, 1900-tal, olika dekorer i emaljfäger och underglasyrblått, skålen med Guangxus märke men senare tillverkning, skålen diameter ca 11,5 cm
Slitage, en vinkopp med lagning
608637
2019-01-25