Nålbrev broderiutensilier 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÅLLARE för broderiutensilier, 1800-tal, i form av bikupa, monterad på alabastersockel, NÅLBREV/ANTECKNINGSBOK, marokäng med förgyllda text, marmorerade försättsblad och kasett, spegel och prover av ylletyger, boken märkt "Souvenir C. Mellin 1830, bokens storlek ca 7,5x5,5 cm

Hållare med skador, saknar delar, bokens kasett med skador, spegeln sprucken

608718

2019-01-25