Songyepall

Songyepall
Songyepall
Songyepall
Songyepall
Songyepall
Songyepall
Songyepall
Songyepall

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000 SEK

PALL, Songye, Kongo, 1900-tal, skuret och patinerat trä, färeställande kvinna, höjd ca 41 cm

Detta föremål ingår i vår auktion av en samling Afrikanska föremål insamlade i Centralafrika under 1900-talets andra hälft.

Sitsen med lagningar, övriga repor, avslag och nötningar förekommer

608830

2019-02-08