Bruno Mathsson slagbord
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", 1970-talets början, stomme av bok, fanerat med masurbjörk, fyra uppfällbara skivor á 65 cm, höjd ca 73 cm, total längd uppfällt 276 cm, bredd ca 110 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare 1973
För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se
Försiktigt bruksslitage
609047
2019-03-10