Bruno Mathsson slagbord

Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", 1970-talets början, stomme av bok, fanerat med masurbjörk, fyra uppfällbara skivor á 65 cm, höjd ca 73 cm, total längd uppfällt 276 cm, bredd ca 110 cm

PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare 1973

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Försiktigt bruksslitage

609047

2019-03-10