Hembakäpp från Kongo
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
KÄPP, Hemba, Kongo, 1900-tal, stomme i skuret och patinerat trä, högst upp med dekor av kvinna, höjd ca 81 cm
Detta föremål ingår i vår auktion av en samling Afrikanska föremål insamlade i Centralafrika under 1900-talets andra hälft.
609051
2019-02-08