Hembakäpp från Kongo

Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo
Hembakäpp från Kongo

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

KÄPP, Hemba, Kongo, 1900-tal, stomme i skuret och patinerat trä, högst upp med dekor av kvinna, höjd ca 81 cm

Detta föremål ingår i vår auktion av en samling Afrikanska föremål insamlade i Centralafrika under 1900-talets andra hälft.

609051

2019-02-08