Taklampa design H-A Jakobsson Light up the dark

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, mässingsstomme, runda, tonade glaskupor, för 12 ljuspunkter, 1960-/70-tal, höjd ca 40. Ø 100 cm

Bruksspår, 1 glaskupa saknas, flera ljushållare med sprickor/skador, ej funktionstestad

609118

2019-01-27