Carl Fagerlund bordslampa

Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa
Carl Fagerlund bordslampa

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL FAGERLUND (1915-2011), bordslampa, Orrefors, 1960-tal, glas, underfång i blått, signerad Orrefors RD 1566, höjd ca 30 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

609231

2019-01-27