Chiffonjé Karl Johan
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanérad i flambjörk, med 3 lådor samt en klaff med bakomvarande lådinredning, höjd ca 127, 122x54 cm
Slitage, märken, repor, fanéring är ställvis något bukig, renoverad, torrsprickor, mindre spår av trämask, några delar av listar saknas, ställvis förlust av färg
609265
2019-01-29