Chiffonjé Karl Johan

Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanérad i flambjörk, med 3 lådor samt en klaff med bakomvarande lådinredning, höjd ca 127, 122x54 cm

Slitage, märken, repor, fanéring är ställvis något bukig, renoverad, torrsprickor, mindre spår av trämask, några delar av listar saknas, ställvis förlust av färg

609265

2019-01-29