Tillbaka till katalog

Lariolux bordslampa

Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa
Lariolux bordslampa

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

Beskrivning

GIOVANNI MICHELUCCI, bordslampa, 1900-talets första hälft, Art Deco-stil, Lariolux, Italien, riktbar stomme och skärm i förkromad metall, för 2 ljuspunkter, höjd ca 42 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

609282

Datum:

2019-01-27