Tillbaka till katalog
Lariolux bordslampa
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Beskrivning
GIOVANNI MICHELUCCI, bordslampa, 1900-talets första hälft, Art Deco-stil, Lariolux, Italien, riktbar stomme och skärm i förkromad metall, för 2 ljuspunkter, höjd ca 42 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
609282
Datum:
2019-01-27