Karta över Öresund

Karta över Öresund
Karta över Öresund
Karta över Öresund
Karta över Öresund

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KARTA, ÖRESUND, 1700-tal, "Carte de detroit du sond contenant les costes de l´Isle de Zélande comprises entre Nicopen et l´isle de Meun et celles du Schonen, depuis la ponte de Kol, jusqu´a Valsterbon", med infälld karta över Köpenhamn, graverad, ca 58x88 cm

Fläckar, skador, ej examinerad ur ram

609300

2019-01-30