Fiskbestick nysilver Gyllensvärd

Klubbat för:

400 SEK

1 200 SEK

FISKBESTICK, 16 dlr., nysilver, 1900-talets början, modell "Svensk spetsig", bestående av: 8 gafflar, 8 knivar, graverade med ätten Gyllensvärds vapen, längd ca 17,5-21 cm

Smärre slitage, en gaffel något större, snarlika

609321

2019-02-03