Fiskbestick nysilver Gyllensvärd
Klubbat för:
400 SEK
1 200 SEK
FISKBESTICK, 16 dlr., nysilver, 1900-talets början, modell "Svensk spetsig", bestående av: 8 gafflar, 8 knivar, graverade med ätten Gyllensvärds vapen, längd ca 17,5-21 cm
Smärre slitage, en gaffel något större, snarlika
609321
2019-02-03