Vas jugend Höganäs
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, tidigt 1900-tal, jugend, Höganäs, märkning i botten Höganäs 11 35, otydligt signerad, evenuellt Albin Hamberg glaserad i grönt och blått, höjd ca 17 cm, diameter ca 15 cm
Mindre spricka vid en av mynningarna,
609345
2019-01-29