Vas jugend Höganäs

Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs
Vas jugend Höganäs

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, tidigt 1900-tal, jugend, Höganäs, märkning i botten Höganäs 11 35, otydligt signerad, evenuellt Albin Hamberg glaserad i grönt och blått, höjd ca 17 cm, diameter ca 15 cm

Mindre spricka vid en av mynningarna,

609345

2019-01-29