Skrivbordsstol Eames för Miller
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES "EA 107", skrivbordsstol, Herman Miller, formgivningsår 1958, stomme i aluminium, med karmar och centralfot, klädsel i mörk textil , etikettmärkt Herman Miller samt inpressat i ramen 680/86 samt 938-017, sitthöjd ca 45 cm
Slitage kring karmar och stomme med nött krom och mindre repor, nött klädsel, kraftigt flagnad centralfot
609356
2019-01-29