Stig Lindberg vas och fat

Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982): fat, fajans, "Karneval", Gustavsberg studio, i produktion 1958-1962, tryckt och målad dekor av figurer, signerade Gustavsbergs studio SWEDEN 196 E, fatets mått ca 20x20 cm

Smärre slitage

609367

2019-01-29