Stig Lindberg vas och fat
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982): fat, fajans, "Karneval", Gustavsberg studio, i produktion 1958-1962, tryckt och målad dekor av figurer, signerade Gustavsbergs studio SWEDEN 196 E, fatets mått ca 20x20 cm
Smärre slitage
609367
2019-01-29