Hans Wegner stol
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS J. WEGNER, "Modell 708", stol, Fritz Hansen, formgiven 1948, stomme i lackerad bok, sits klädd i ljust skinn, stämplad undertill FH, sitthöjd ca 44 cm
Bruksslitage, stommen med släppt limfog
609444
2019-01-29