Harald Salomon skulptur Rörstrand

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HARALD SALOMON (1900-1990), skulptur, Rörstrand, 1940-tal, i form av kvinnofigur med barn, stengods, glasyr i grönt, brunt och svart, signerad, sannolikt 2:a sort, höjd ca 52 cm

609472

2019-01-31