Björn Dawid Dawidsson, Ur serien Jobb/work

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BJÖRN DAWID DAWIDSSON (född 1949): Ur serien Jobb/work, modebild för Berliner Magazine 2001, signerad och daterad Dawid, pigment print, upplaga 5 + 2 ap, bildmått 68x53, med ram 98x82 cm.

PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare

LITTERATUR: Berliner Magazine 2001

För frågor och konditionsrapport kontakta joakim.geiger@auktionsverket.se

Kondition Liten repa i glaset

609595

2019-03-10