Björn Dawid Dawidsson, Ur serien Jobb/work
Klubbat för:
27 000 SEK
25 000 SEK
BJÖRN DAWID DAWIDSSON (född 1949): Ur serien Jobb/work, modebild för Berliner Magazine 2001, signerad och daterad Dawid, pigment print, upplaga 5 + 2 ap, bildmått 68x53, med ram 98x82 cm.
PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare
LITTERATUR: Berliner Magazine 2001
För frågor och konditionsrapport kontakta joakim.geiger@auktionsverket.se
Kondition Liten repa i glaset
609595
2019-03-10