Bruno Mathsson fåtölj Eva
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtölj, 1900-talets andra hälft, stomme av bok, sits av flätad sadelgjord, brännmärkt ´´Bruno Mathsson By Dux", sitthöjd ca 40 cm
Slitage, sadelgjord med klösmärken på baksida, rökdoft
609663
2019-01-31