Ampel empirestil

Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil

Klubbat för:

9 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

AMPEL, 1900-talets första hälft, empirestil, förgylld och patinerad metall, för 3 ljuspunkter, opakt glaskupa, totalhöjd ca 77, diameter 44 cm

Zustandsbeschreibung

Glaskupans botten dekor saknas

609720

2019-01-30