Klubbat för:
9 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
AMPEL, 1900-talets första hälft, empirestil, förgylld och patinerad metall, för 3 ljuspunkter, opakt glaskupa, totalhöjd ca 77, diameter 44 cm
Zustandsbeschreibung
Glaskupans botten dekor saknas
609720
2019-01-30
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner