Love is Ring 18 k guld emalj diamanter
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, koboltblå emalj, med krans av 16 små rosenslipade diamanter samt en diamant med äldre slipning ca 0,05 ct i silvermontering, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,2 g
Emaljskador, undertill med tennlödning
609762
2019-02-10