Love is Ring 18 k guld emalj diamanter

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RING, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, koboltblå emalj, med krans av 16 små rosenslipade diamanter samt en diamant med äldre slipning ca 0,05 ct i silvermontering, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,2 g

Emaljskador, undertill med tennlödning

609762

2019-02-10