Stol mahogny senempire
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, fanérad med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, skuren dekor av parställda voluter med lunett, svarvade framben, stoppad ryggbricka, gul klädsel med antikiserande mönster av amfora och lagerkrans, sitthöjd ca 45 cm
En volut med lagning, smärre maskstungen, sitsen med slitage
609804
2019-01-30