Stol mahogny senempire

Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire
Stol mahogny senempire

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOL, fanérad med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, skuren dekor av parställda voluter med lunett, svarvade framben, stoppad ryggbricka, gul klädsel med antikiserande mönster av amfora och lagerkrans, sitthöjd ca 45 cm

En volut med lagning, smärre maskstungen, sitsen med slitage

609804

2019-01-30