Maggie Wibom lampfot keramik 1950-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MAGGIE WIBOM (1899-1961), lampfot, glaserat lergods med krackelerad dekor, etikettmärkt och signerad i godset M.W, Stockholmskeramik, klotformad, höjd exl. lamphållare ca 24 cm

609830

2019-01-31