Bordsarmatur Kina Imari 1700-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSARMATUR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, oktagonal form, dekor av prunus i underglasyrblått, järnoxid samt guld, höjd inkl. lampmontering ca 16 cm

Borrad för el, nagg

609928

2019-01-30