Samiska knivar

Samiska knivar
Samiska knivar
Samiska knivar
Samiska knivar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNIVAR, 2 st, samearbeten, nordsamisk typ, båda högerhängda, 1 signerad PO Svonni, 1 monogramsignerad MS, längd 23 resp 25 cm

Den monotgramsignerade med spår av rostangrepp samt hårspricka i skaftet, bruksslitage

609988

2019-02-12