Samiska knivar
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIVAR, 2 st, samearbeten, nordsamisk typ, båda högerhängda, 1 signerad PO Svonni, 1 monogramsignerad MS, längd 23 resp 25 cm
Den monotgramsignerade med spår av rostangrepp samt hårspricka i skaftet, bruksslitage
609988
2019-02-12