Klubbat för:
650 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
MARI SIMMULSON, vaser, 5 st., modell Rusticana, delvis glaserat lergods, Uppsala Ekeby, 1960-tal, höjd ca 15-39 cm
Zustandsbeschreibung
Någon glasyrnagg
610100
2019-02-05
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner