Le Courbusier ´´LC7´´ snurrfåtölj
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LE COURBUSIER, "LC7" snurrfåtölj, modellen formgiven 1928, Cassina, lackat stål med ljusbrunt skinnklädsel, märkt Cassina LC7 No 20540, sitthöjd ca 49 cm
Lagningar till basen av armarna de skruvarna är senare, bruksslitage, märken, repor
610123
2019-01-31