Vikskärm Kina
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets mitt, Kina, stomme i betsat trä, porslin bemålad med motiv av landskaper och kattunge, höjd ca 24 cm
En nål till gångjärnen saknas, några mindre fläckar, bruksslitage
610355
2019-02-07