Vikskärm Kina

Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina
Vikskärm Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VIKSKÄRM, 1900-talets mitt, Kina, stomme i betsat trä, porslin bemålad med motiv av landskaper och kattunge, höjd ca 24 cm

En nål till gångjärnen saknas, några mindre fläckar, bruksslitage

610355

2019-02-07