Matsalsbord mahogny 1800-tal

Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal
Matsalsbord mahogny 1800-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets första hälft, sengustavianskt, med tre iläggsskivor (58,5 cm) varav en med sarg, höjd ca 75, diameter 119 cm

Slitage, repor, sargen med fanerskada, renoverat och kompletterat

610473

2019-02-04