Bläckställ i silver, GAB Stockholm 1907
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLÄCKSTÄLL, silver, GAB, Stockholm, 1907, genombrutet galler med pärlbord, fötter i form av gripar, vikt exklusive glas ca 543 g
Anlupet, flertal mindre repor, något löst handtag, nagg på glas samt bucklor på lock, ena locket något skevt
610556
2019-02-01