Bläckställ i silver, GAB Stockholm 1907

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BLÄCKSTÄLL, silver, GAB, Stockholm, 1907, genombrutet galler med pärlbord, fötter i form av gripar, vikt exklusive glas ca 543 g

Anlupet, flertal mindre repor, något löst handtag, nagg på glas samt bucklor på lock, ena locket något skevt

610556

2019-02-01