Byrå sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, fanerad med mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, tre lådor, den översta med tre invändiga lådor, fasade hörn med kannelyr, beslag i mässing, stenskiva, höjd ca 85, 108x58 cm
Skivan lagad, slitage, fanerlagningar, en dragring lös
610583
2019-02-01