Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BYRÅ, fanerad med mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, tre lådor, den översta med tre invändiga lådor, fasade hörn med kannelyr, beslag i mässing, stenskiva, höjd ca 85, 108x58 cm

Skivan lagad, slitage, fanerlagningar, en dragring lös

610583

2019-02-01