Skisser av Otto Boström

Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström
Skisser av Otto Boström

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKISSER AV OTTO BOSTRÖM. Mapp i formatet 515 x 340 mm, innehållande c:a 50 skisser samt ett ritblock. Blandade tekniker -blyerts, tusch, akvarell. Flertalet signerade och daterade 1887-91.

Några med skador, revor, fuktfläckar.

Otto Konrad Boström, (1868-1933), teckningslärare och målare, företrädesvis landskapsmotiv.

Se text!

611079

2019-02-07