Fällbord alrot Anders Jacob Rosendahl

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄLLBORD, fanerat i alrot, Anders Jacob Rosendahl (1762-1836), Arboga, på svarvad, svärtad tredelad pelarfot, brännstämplad A.J. Rosendahl Arboga, diameter ca 79, höjd 72 cm, uppfällt 113 cm

Kompletterat, skivan med brännmärken

611092

2019-02-06