Precolumbianskt stenhuvud

Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud
Precolumbianskt stenhuvud

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

HUVUD, samt handverktyg i sten, precolumbianska, huvudets höjd ca 23, samt största vidd 17, handverkygets längd 10,5 cm

Proveniens: Förvärvade av privatperson under resor på 1970/80-talet

Kuntoraportti

Jordfynd

611502

Päivämäärä:

2019-02-05